۱
شخصیت های تلویزیونی محبوب در BBC فارسی
پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۳۴
کد مطلب: 6878
مولف : محمود شریعتی
 
فرناز قاضی زاده با اشاره به شخصیت «جیگر» در برنامه تلویزیونی «کلاه قرمزی» می گوید بعد از این، تعریف جیگر عوض می شود. مسعود بهنود به نشانه تایید سر تکان می دهد و هدف از خلق چنین کارکتری را تغییر در همین لفظ عنوان می دارد.
در این چند سال عمر تلویزیون بی
بسیاری شبکه ی BBC را به دلیل برنامه های سیاسی آن مشاهده می کنند. برنامه هایی که به همین علت، تعداد آن ها بیشتر نیز شده است.
بی سی فارسی هرگاه صحبت از فعالیت این شبکه به میان آمده، حس رقابت آن با صدا و سیمای ایران و تلاش برای جایگزین کردن فرهنگ خاص این شبکه با تلویزیونی ملی ایران مطرح شده است.

این احساس البته دو طرفه بوده و مسئولان صدا و سیما نیز با ایجاد تغییر و تحولات در بخش های متنوع این سازمان سعی در ایجاد رقابت با شبکه های ماهواره ای در جهت ادامه ی تثبیت جایگاه خود در خانه های مردم ایران نموده اند.

بسیاری شبکه ی BBC را به دلیل برنامه های سیاسی آن مشاهده می کنند. برنامه هایی که به همین علت، تعداد آن ها بیشتر
فرناز قاضی زاده مجری بی بی سی فارسی و مسعود بهنود از اعضای اتاق فکر این شبکه، شخصیت های محبوب خود را درون این برنامه ی تلویزیونی یافته اند.
نیز شده است.

تاثیرگذاری برنامه های داخل ایران اما از لحاظ فرهنگی بیشتر شده است. تا آنجا که دست اندرکاران و مجری های بی بی سی فارسی را هم وادار کرده شخصیت محبوب عروسکی خود را از میان برنامه های نوروزی صدا و سیما انتخاب نمایند.

در میان برنامه ها البته «کلاه قرمزی» جایگاه ویژه ای هم نزد ایرانی های داخل و هم در میان خارج نشین ها پیدا کرده است. سریالی که طی سال های اخیر چندین نوروز را با برنامه های خود حال و هوایی دیگر بخشیده.

این بار نیز فرناز قاضی زاده مجری بی بی سی فارسی و مسعود بهنود از اعضای اتاق فکر این شبکه، شخصیت های محبوب خود را درون این برنامه ی تلویزیونی
فرناز قاضی زاده شخصیت «جیگر» را که یک الاغ در مجموعه ی کلاه قرمزی است به عنوان کاراکتر محبوب خود عنوان می کند، مسعود بهنود به دفاع از گوسفند سخنگو در این طنز تلویزیونی می پردازد و می گوید من طرفدار «بَبَعی» هستم.
یافتند.

در حالی که فرناز قاضی زاده شخصیت «جیگر» را که یک الاغ در مجموعه ی کلاه قرمزی است به عنوان کاراکتر محبوب خود عنوان می کند، مسعود بهنود به دفاع از گوسفند سخنگو در این طنز تلویزیونی می پردازد و می گوید من طرفدار «بَبَعی» هستم.

مسعود بهنود حتی بحث بر سر کاراکتر های داستان را آن قدر داغ می داند که به دعوای قرمز و آبی تشبیهش می کند.

فرناز قاضی زاده مجری بی بی سی دلیل انتخاب «الاغ سخنگو» را به عنوان چهره ی محبوب خود در مجموعه ی کلاه قرمزی، ارائه تعریف جدیدی از واژه ی «جیگر» عنوان می کند. در واقع تغییر معنایی واژه ی «جیگر» را اتفاق جالبی می داند که از این به بعد دیگر کسی نمی تواند دیگری را «جیگر» خطاب کند.

انتخاب مسعود بهنود اما به اقتضای حرفه اش و با توجه به آن چه خود او در تعریف از شخصیت محبوبش عنوان می کند رنگ سیاسی هم گرفته است. مسعود بهنود با اشاره به بازگشت کلاه قرمزی در بهار امسال، خود را طرفدار شخصیت گوسفند این داستان معرفی می کند.

        دانلود کلیپ
Share/Save/Bookmark
۱۳۹۱-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۷:۱۷
مدال آوري زنان ايراني پا به پاي مردان

زنان انقلاب بحرین

همچنان پیش تاز (1366)