۱۴
جنجال، بی برنامگی و اختلاف در کنسرت های خوانندگان خارج از کشور
شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۰
کد مطلب: 8859
گزارشگر :
 
مروری بر کنسرت های خوانندگان خارج از کشور نشان می دهد که این اولین بار نیست که کنسرت های ایرانی جنجال برانگیز می شوند.
در طول چند سال گذشته، برگزاری کنسرت های خوانندگان خارج از ایران همراه با حاشیه های فراوانی بوده است.

به گزارش رسانه ایران پس از برگزاری نامناسب کنسرت ابی، منصور و جمشید در اربیل عراق که اتفاقات ناخوشایندی را در پی داشت [اینجا بخوانید]، به تازگی خبر رسیده که در پی عدم حضور سیاوش قمیشی در کنسرت نوروزی مشترک با معین شایعات فراوانی منتشر شده است.

اغتشاش در کنسرت نوروزی در اربیل عراق
دانلود

سایت کدوم در این رابطه خبر داده که برخی‌ صفحات فیس بوک غیبت سیاوش قمیشی را به دلیل اختلاف و حتی درگیری وی با معین خوانده اند هر چند گفته شده که قمیشی در ویدئویی علت لغو کنسرت ها را بیماری و توصیه پزشک خوانده است. البته برخی‌ نیز ناراحتی قلبی را "بهانه" پرهیز از حضور "پر انرژی" در صحنه کنسرت خوانده اند اما کنسرت گذارها نیز در این مورد ظاهرا توضیحی نداده اند و جزئیات بیشتر هنوز مشخص نیست.
 
مروری بر کنسرت های خوانندگان خارج از کشور نشان می دهد که این اولین بار نیست که کنسرت های ایرانی جنجال برانگیز می شوند.

تابستان ۲ سال پیش شبکه تی‌ آی گزارش داد که شادمهر عقیلی در ابتدای کنسرت مشترکش با سیاوش قمیشی با لحنی توهین آمیز به خوانندگان لس آنجلسی "پر ادعا" اشاره کرده بود و تاخیر یک ساعته شادمهر موجب تاخیر اجرای سیاوش قمیشی (خواننده بعد از وی) و درگیری لفظی و فیزیکی (پشت صحنه) شادمهر با کنسرت گزاران شده بود.

اخیرا نیز در برنامه نوروزی شبکه تی‌ آی‌ (طپش سابق) به یک کنسرت دیگر اشاره شد که در پشت صحنه، خوانندگان این کنسرت، نصرالله معین، سیاوش قمیشی، شادمهر عقیلی و منصور جعفری ممقانی بر سر نوبت رفتن روی صحنه و پیش کسوتی و ... دچار اختلاف شدید شده بودند تا جایی‌ که کنسرت در آستانه لغو شدن قرار می گیرد. گفته شده با اینکه این کنسرت با میانجی گری برگزار شده اما دلخوری و و دلگیری بسیاری از هنرمندان از یکدیگر و برنامه گذاران، و همچنین بیماری و مشکلات روحی‌ و جسمی‌ برخی‌ خوانندگان ادامه دارد.

در سال 2012 نیز کنسرت ‌های خوانندگان در روزهای کریسمس در لاس وگاس جنجال ساز شد به طوری که رسانه ها از تهمت ها و درگیری لفظی برگزارکننده‌ های ۲ کنسرت مختلف یعنی "علیرضا امیرقاسمی" و "مارکو خراسانی" با "سینا بیگدلی" گفتند که از نبود خواننده زن در کنسرت شکایت داشتند و متاسفانه دامنه این جنجال ها به شب کنسرت ها نیز رسید و باعث آبروریزی ایرانیان گردید.

همچنین در میانه کنسرت شادمهر عقیلی، درگیری ۲ نفر از حاضران که ظاهرا بر سر یک خانم بوده منجر به خونریزی و جراحت یکی‌ از این ۲ نفر می شود. گفته شد که مدیر قمارخانه لاس وگاس برای جلوگیری از جلب توجه قماربازان، فرد مجروح را از درب پشت صحنه سالن کنسرت خارج کرده که هم مسیر طولانی‌ تری به نظر می‌رسید و هم موجب شگفتی حاضران در کنسرت شد؛ اگر چه مردم در حین حمل فرد خونین به رقص و پایکوبی پرداخته و خواننده همچنان به خواندن ادامه داده است. این کتک کاری خونین که در گذشته نیز در برخی‌ کنسرت‌های ایرانی گزارش شده بوده باز هم موجب آبروریزی ایرانیان (تماشاچیان و برنامه گذاران) شده است.


در همین سال همین طور گزارش شد که در هنگام کنسرت منصور متاسفانه جمعیت زیادی سالن را ترک کرده و موجب بی‌ نظمی شده است. 

پیش تر، علیرضا امیرقاسمی از برگزارکنندگان کنسرت های خارج از کشور و مدیر تلویزیون ورشکسته طپش از شادمهر عقیلی به علت "پر ادعا" بودن، بی‌ برنامگی و درگیری لفظی و فیزیکی پشت صحنه گلایه کرده بود.
 
در سال ۲۰۰۹ نیز علیرضا امیرقاسمی خود در کنسرت های کریسمس ۲۰۰۹ لاس وگاس با شادمهر عقیلی اختلاف شدیدی پیدا کرده بود.

در کنسرت "بیژن مرتضوی" در دسامبر 2012 نیز که تنها ۶۰% فروش داشته، آقای مرتضوی علیرغم کسالت روی صحنه حاضر شده اما هنرنمایی معمولی را هم نشان نداده است. همچنین سیستم صوتی سالن نیز گاه دچار مشکلاتی بوده است.

اما در سال 2011 در کشاکش خط کشی های تجاری و تبلیغاتی بر سر برگزاری کنسرت های کریسمس در لاس وگاس، درگیری و جبهه گیری میان صاحبان تلویزیونی لس آنجلس تشدید شد که ابعاد جدیدی به خود گرفت و حتی به ناسزاگویی و تهمت هم رسید.

در این سال میان دو گروه برگزارکننده و حامی کنسرت های ابی (ابراهیم حامدی) و معین (نصرالله معین) و اندی (آندرانیک تیموریان) با برگزارکنندگان و حامیان کنسرت های گلپا و حمیرا و شاهرخ و هلن درگیری سختی رخ داد. این دو گروه یکدیگر را به کلاهبرداری و سیاسی کاری متهم کردند.

حامیان گروه اول را شبکه ام تی سی که مدیریت آن را شهرام هاشمی زاده به عهده داشت، شبکه سیاسی سلطنت طلب کانال یک به مدیریت شهرام همایون، سایت رادیو جوان، مسعود جمالی شریک سابق علیرضا امیرقاسمی در شبکه ورشکسته طپش، و مهران توکلی مبلغ تجاری و مدیر شبکه سابق پرواز و از همکاران سابق علیرضا امیرقاسمی در تپش تشکیل می دادند و کنسرت گروه دوم در هتل پاریس با سرمایه گزاری دفتر وکالت علی پروانه و حمایت تبلیغاتی شبکه ایران زمین به مدیریت سینا بیگدلی و شبکه تی آی (طپش سابق) به مدیریت علیرضا امیرقاسمی بود.

مهران عبدشاه مدیر شبکه آی پی ان (IPN) شهرام هاشمی زاده را کلاهبردار خوانده بود.

شادمهر عقیلی در کنار علیرضا امیرقاسمی

اوج درگیری ها در سال 2011 هنگامی رخ داد که مهران توکلی در برنامه ای در شبکه ام تی سی در پاسخ به سخنان همکار سابقش سینا بیگدلی، او را بی کس و کار، بی وجدان، حرامزاده و ... خواند. مهران توکلی همزمان ویدئوهایی افشاگرانه علیه علیرضا امیرقاسمی منتشر کرد که ورشکستگی شبکه طپش به مدیریت علیرضا امیرقاسمی و بدهی های پرداخت نشده اش به کارمندان سابقش مانند زهرا سروش، علیرضا سروش و ... را نشان می داد.

در سال 2010 نیز کنسرت ابی و شادمهر که همراه با تاخیر چند ساعته و اضافه فروختن بلیط (بیش از گنجایش سالن) بوده در یکی از سالن های شهر کوالالامپور پایتخت مالزی با کتک کاری هواداران و دخالت پلیس مالزی خاتمه یافت.

تور بزرگ کنسرت گوگوش پس از خروج وی از ایران نیز علیرغم برگزاری خوب و استقبال مردم و سوددهی، منجر به دعوای قانونی بین گوگوش و برگزارکننده آن شد که یکی از مدیران شبکه های تلویزیونی ماهواره ای فارسی زبان بود.

در سال 2010 ده ها کنسرت دیگر از جمله کنسرت ستار در کردستان عراق، کنسرت سیاوش قمیشی در مالزی از جمله کنسرت هایی بودند که منجر به شایعات و اختلافات بین هنرمندان و برنامه گزاران یا مردم شدند. در این سال همچنین در یکی از کنسرت های نوروزی در آلمان، چند خواننده به واسطه رفتار غیر حرفه ای برنامه گزار از حضور در صحنه خودداری کردند.

بسیاری از برنامه گزاران و هنرمندان اذعان دارند که سوددهی کنسرت های ایرانی از گذشته کمتر شده است. بی برنامگی و طمع کاری برخی برگزارکنندگان کنسرت ها، همچنین عدم اعتماد متقابل میان خوانندگان، برنامه گذاران و وجود اختلاف ها از دلایل عمده بروز بسیاری از جنجال ها در سالیان اخیر بوده است.
Share/Save/Bookmark
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۰۷ ۱۲:۳۱:۳۶
متاسفانه ایرانی ها روحیه همکاری شون خیلی ضعیفه و این مسائل نشون میده داخل و خارج نداره فرهنگ ها اشتباهه و مشکلات درونی مثل حسادت، طمع کاری، بی قانونی و بی نظمی شخصیتی، خودبزرگ بینی و دوربودن از معنویات و انسانیت سبب چنین مسائلی میشه و باعث میشه که این همه مشکلات به وجود بیاد (2841)
 
۱۳۹۲-۰۵-۰۷ ۱۴:۴۸:۴۲
خب که چی؟؟؟؟؟ (3445)
 
رحیم
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۸:۳۶:۲۰
امیر قاسمی خیلی وقت است ورشکست شده دیگر طپش در هات برد نیست فکر کنم فروخته به ... یا ... یا کانال ... ازوقتیکه جمهوری اسلامی تحریم شده ملایان با نامهای دیگر هات برد را پر کردند (4014)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۷ ۱۵:۳۸:۰۳
اميرقاسمي شيرِ متال شمشير (7628)
 
ss
۱۳۹۲-۰۷-۰۹ ۲۱:۵۱:۵۷
... همش شایعه اس حرف مفته (4376)
 
violet
۱۳۹۲-۰۹-۲۹ ۰۲:۳۴:۴۲
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ (5152)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۷-۱۳ ۱۲:۰۰:۰۰
... آندرانیک تیموریان فوتبالیسته! (4399)
 
VIOLET
۱۳۹۲-۰۹-۲۹ ۰۲:۳۴:۱۲
من خودم اونجابودم خودایرانیادعواروراه انداختن من توکنسرت شادممهراولین ردیف بودن یکی به شادمهریه چیزتیزی پرت کردن من شادمهروانداختم که بهش نخوره تازه دستمم به خاطرش چاقوخورد (5151)
 
نجین
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۱۵:۲۵:۵۹
داخه که نمیشه چرااااااااابیخودی جومیدی (5636)
 
ويكي
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۱:۳۵:۰۰
خالي بند
خخخخخ (6371)
 
مانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۹-۲۴ ۱۶:۳۵:۴۸
بابا یکی این رفیقمونو بگیره
خخخخخخخخخخخخ (7195)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۷ ۱۵:۳۵:۵۲
جو نده دادا ؟ (7627)
 
نجین
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۱۵:۲۳:۲۸
سلام به همه بروبچه هااخه چی دارم واستون بگم جزاینکه انقدرپشت هم دیگه شایعه پراکنی نکنید!!!!!!!!!!!!!همیشه شادباشیدپیشاپیش عیدتونم مباااااااارک بووووووس (5635)
 
ali
۱۳۹۳-۰۶-۲۲ ۰۰:۲۶:۰۱
معین اهل این حرفا نیست خیلی هم با قمیشی خوبه البته نمیگم بقیه هستن ولی میدونم معین نیست (6857)