ادامه ی شکنجه ی زنان بحرینی
دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۰۱
کد مطلب: 2534
ادامه ی شکنجه ی زنان بحرینی
در ادامه ی فعالیت های غیر بشری و نقض حقوق بشر در بحرین، شکنجه جسمی و روحی زنان بحرینی با شدت بیشتری ادامه دارد.
مرکز حقوق بشر بحرین در گزارشی مفصل درباره نقض حقوق زنان بحرینی، اعلام کرد: بازداشت، تهدید، شکنجه جسمی و روانی زنان بحرینی ادامه دارد و حتی گاه شکنجه شدید به مرگ زنان منجر می شود.

به گزارش رسانه ایران و به نقل از شبکه ی العالم؛ این مرکز حقوقی تاکید کرد: اخراج از کار و ممانعت از تحصیل، مجازات زنانی است که فعالانه در تظاهرات مسالمت آمیز ملت بحرین مشارکت می کنند، زنانی که در بخش های مختلف سیاسی، اجتماعی، پزشکی،
مرکز حقوق بشر بحرین در گزارشی مفصل درباره نقض حقوق زنان بحرینی، اعلام کرد: بازداشت، تهدید، شکنجه جسمی و روانی زنان بحرینی ادامه دارد و حتی گاه شکنجه شدید به مرگ زنان منجر می شود.
معلمی، خانه داری، دانش آموزی و دانشجویی فعالیت می کنند.

بر اساس این گزارش، زنان بحرینی از آغاز انقلاب مردمی بحرین در روز ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ طیفی تأثیر گذار در تظاهرات مردمی بودند، و پیشاپیش تظاهرکنندگان حرکت می کردند، و در برابر تظاهرکنندگان به سخنرانی و شعرخوانی می پرداختند، و در تحصن میدان اللؤلؤ (سمبل انقلاب بحرین) حضوری پررنگ داشته و نقشی فعال در درمان مجروحان، ثبت و ضبط موارد نقض حقوق بشر و مصاحبه با رسانه های مختلف ایفا کردند.

مرکز حقوق بشر بحرین تاکید کرد: رژیم حاکم بحرین با مشاهده نقش فعال زنان در تظاهرات به سرکوب و بازداشت آنان پرداخت، به گونه ای که از روز ۱۵ مارس تاکنون بیش از یکصد زن بازداشت شده اند و یک زن نیز به ضرب گلوله یکی از تک تیراندازهای رژیم کشته شد؛ هزاران زن نیز بعلت تهدید و ارعاب رژیم آل خلیفه و ترس از حملات نیروهای امنیتی و بازداشت شدن در شرایط روحی بدی بسر می برند.

این رقم در مقایسه با ۳۶ زن فلسطینی اسیر در زندان های رژیم اسرائیل، بسیار قابل توجه است.

این مرکز حقوقی خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی بحرین از روز ۱۵ مارس که وضعیت فوق العاده اعلام شد، بیش از پیش به سرکوب و بازداشت زنانی که گمان می کردند نقشی در تظاهرات، تحصن ها و کمک معنوی و درمانی به تظاهرکنندگان ایفا
رژیم حاکم بحرین با مشاهده نقش فعال زنان در تظاهرات به سرکوب و بازداشت آنان پرداخت، به گونه ای که از روز ۱۵ مارس تاکنون بیش از یکصد زن بازداشت شده اند و یک زن نیز به ضرب گلوله یکی از تک تیراندازهای رژیم کشته شد
کردند، پرداختند.

بر اساس این گزارش، بیشتر بازداشت ها نیمه شب اجراء می شود به گونه ای که نیروهای امنیتی در و قفل خانه را می شکنند، و گاهی در صورت پیدا نکردن فرد مورد نظر، اعضای خانواده اش را تهدید به قتل می کنند؛ اتفاقی که برای خانواده خانم آیات القرمزی (شاعر و دانشجو) افتاد به این نحو که نیروهای امنیتی پدر و مادرش را تهدید کردند در صورت نشان ندادن محل اختفای دخترشان، پسر آنها را به قتل می رسانند.

نیروهای امنیتی نقابدار گاه به کلاس های مدارس دخترانه حمله و معلمان را در برابر چشمان دانش آموزان بازداشت می کنند که این امر تأثیرات روحی خطرناکی روی دانش آموزان می گذارد.

برخی معلمان که مدتی را در بازداشت بودند، می گویند: بازجویان به شدت معلم های بازداشت شده را مورد ضرب و شتم قرار می دهند، تا به کار نکرده اعتراف کنند و تعهدنامه ای را امضا نمایند.

مرکز حقوق بشر بحرین تاکید کرد: دختران کمتر از ۱۸ سال نیز از این امر مستثنی نیستند به گونه ای که نیروهای امنیتی پیوسته به مدارس دخترانه حتی مدارس ابتدایی حمله می کنند، و برخی دانش آموزان و معلمان را پس از ضرب و جرح شدید، با خود به مراکز بازجویی می برند، و در مراکز بازجویی به آنان فحاشی می کنند، آنها را کتک می زنند، به مقدساتشان اهانت می کنند، و حجاب آنان را برمی دارند.

این مرکز حقوقی در ادامه این گزارش خاطرنشان کرد: زنان در ایست های بازرسی نیز با برخوردهای اهانت آمیز روبرو
در همین راستا دو بار به منزل منیره فخرو فعال سیاسی و عضو جمعیت اقدام ملی دموکراتیک (وعد) در روز ۲۳ مارس با کوکتل مولوتف حمله شد .
می شوند و نیروهای امنیتی سؤالاتی از آنان درباره حضور یا عدم حضورشان در میدان اللؤلؤ، تعداد برادران، مذهب و نوع کارشان می پرسند، و تلفن های همراه آنان را بررسی می کنند، و کلمات رکیک به آنها می گویند و آنها را تهدید می کنند.

در همین راستا دو بار به منزل منیره فخرو فعال سیاسی و عضو جمعیت اقدام ملی دموکراتیک (وعد) در روز ۲۳ مارس با کوکتل مولوتف حمله شد.

بر اساس این گزارش، تعرض به زنان فقط منحصر به ضرب و جرح و بازداشت نیست، بلکه صدها زن کارگر و دانشجو به علت نظرات سیاسی خود و مشارکت در تظاهرات تحت بازجویی قرار گرفتند و صدها زن بعلت دیدگاه های سیاسی خاص خود یا مشارکت در اعتصاب عمومی از کار اخراج شدند، در حالی که این اقدام نقض آشکار حق آزادی بیان و آزادی کار است.

مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد: حملات وحشیانه و بی سابقه نیروهای امنیتی به زنان ، بحرین را در صدر کشورهای منطقه از لحاظ بازداشت و قتل زنان به خاطر اعلام دیدگاه های سیاسی خود قرار داده است. رژیم بحرین با سرکوب زنان همه توافقنامه های بین المللی را که برای حمایت از زنان امضاء کرده بود ، نقض کرد.
Share/Save/Bookmark