" بخش فارسی، فاسدترین قسمت صدای آمریکاست"
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 27449
مولف :
 
" بخش فارسی، فاسدترین قسمت صدای آمریکاست"
" فسادی که عرض می کنم شامل، waste, fraud, abuse، هر سه این ها در صدای آمریکا وجود داره"
رسانه ایران (Rasanehiran.com):
در برنامه اخیر همصدایی تلویزیون اندیشه، به بهانه اخراج سیامک دهقانپور و البته موج اخراج در صدای آمریکا، با حضور نیک آهنگ کوثر و محمد تقی مصلحی، به بررسی سیستم مدیریت شبکه صدای آمریکا پرداخته شد.

در قسمتی از این برنامه، مصلحی، اپوزیسیون فعال در سنای آمریکا، به فساد در صدای آمریکا به ویژه در بخش فارسی آن اشاره کرد.

فیلم

در ادامه برنامه فروزنده، مجری شبکه اندیشه در برابر این ادعا پرسید" وقتی می گید فاسدترین یعنی چی؟ این جمله خیلی بار داره، یه وقتی ممکنه سازمانی از لحاظ مدیریتی بد باشه ولی با فساد فرق داره، ممکنه توضیح بدین؟"

مصلحی در پاسخ به این سوال گفت " فسادی که عرض می کنم شامل، waste, fraud, abuse، هر سه این ها در صدای آمریکا وجود داره، waste یعنی حیف و میل کردن بودجه، مثلا می گن ما بودجه داریم، بد یکی را می فرستند یک هفته تا ده روز در یک کشور اروپایی، برای مثال آريالای رافت آنجا هستش بعد یک نفر می ره آنجا تا گزارش بگیره، این را بهش می گن حیف و میل کردن، fraud، یعنی تقلب و حقه بازی، بر خلاف آنچه که من در چارتر خواندم خبرهای دروغ و سمت و سو دادن به خبر و نظریه، این ها را بهش می گن fraud،و abuse، یعنی سو استفاده کردن،الان در حال حاضر، مدیریت فعلی اومده، چند تا برنامه شخصی برای پدرش ساخته، اینجا تلویزیون شخصی نیستش و کاری ندارن که پدر شما که بود در ایران یا نبود،... این خانم (ستاره درخشش) می یاد راجع به پدرش صحبت می کنه. abuse کردن چه از نظر ساخت برنامه، چه از نظر افراد که افراد را که از آن تخصصی دارند، که اغلبشون ندارند،( اخراج می کنه ) اصلا هیچ کدام از کسانی که در صدای آمریکا کار می کنند، در رشته روزنامه نگاری تحصیل نکرده اند، از حرفه روزنامه نگاری به کل بی اطلاع هستند، یا فارسی نمی دانند، کسانی هستند که در آمریکا متولد شدند و بزرگ شدند، فارسی شون الکن، خواندن و نوشتن مطلقا بلد نمی دانند، یا از ایران میارنشون که مطلقا انگلیسی بلد نیستند
Share/Save/Bookmark