اذعان BBC به افزایش 24 درصدی خشونت خانگی در انگلیس
يکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب: 31697
با افزایش خشونت علیه زنان در انگلیس و اعتراضات مردمی و فعالان و مدافعان حقوق بشر و هشدار سازمان ملل در این مورد، بعد از گذشت مدت ها اکنون بی بی سی فارسی، بزرگترین رسانه انگلیس در گزارشی به طور مختصر به این موضوع پرداخته است.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):

با افزایش خشونت علیه زنان در انگلیس و اعتراضات مردمی و فعالان و مدافعان حقوق بشر و هشدار سازمان ملل در این مورد، بعد از گذشت مدت ها اکنون بی بی سی فارسی، بزرگترین رسانه انگلیس در گزارشی به طور مختصر به این موضوع پرداخته است.

این رسانه تنها موضوع خشونت خانگی علیه زنان را مورد بررسی قرار داده و ضمن اعلام افزایش ۲۴ درصدی این نوع خشونت، از اجرای قانونی جدید برای مقابله با این مورد خبر داده است.
بی بی سی در مورد این قانون جدید نوشت:


نکته قابل تامل در این گزارش و حتی قانون جدید، نادیده انگاشتن حجم عظیمی از بی‌عدالتی، تبعیض و خشونت علیه زنان در انگلیس است.

طبق گزارشات سازمان ملل، هرساله ۳ میلیون زن در انگلیس مورد خشونت واقع می¬‌شوند که از جمله آن¬ها، خشونت خانگی، ضرب و شتم، تجاوز و بهره‌کشی جنسی، اسیدپاشی، ازدواج اجباری و قاچاق است که منجر به جراحات فیزیکی، سقط جنین، ناتوانی جسمی زنان، در مواردی مرگ بر اثر شدت جراحات و در جرایم جنسی ابتلا به ایدز می‌شود.

در گزارش سفر اخیر نماینده حقوق بشر سازمان ملل خانم مانجو به این کشور تاکید کرده است : تبعیض جنسی در انگلیس از دیگر جاها بدتر است. سیاست دولت انگلیس در این زمینه تاثیرگذار است و باعث شده تا خشونت علیه زنان افزایش یابد (منبع)

«رشيده مانجو»، كارشناس شورای حقوق بشر سازمان ملل با سفر به انگلیس و بعد از بررسی موارد اصلی خشونت علیه زنان در خانواده و جامعه در این کشور نظیر خشونت و آزار جنسی و ازدواج اجباری و ازدواج در سنین پایین سال گذشته اعلام كرد: «انگليس داراي فرهنگ سكسي است».

وی با انتقاد از رسانه های انگلیسی حتی تلویزیون این کشور درباره چگونگی انتشار و بازنمایی چهره زنان و دختران و تاثیر آن بر تبعیض و تحریک جنسی و فرهنگ خشونت در این کشور گفت: این رسانه ها در قبال رفتارهای خشونت آمیز علیه زنان مسئول هستند.

بی‌بی‌سی که تاکنون برای پوشاندن آمار خشونت علیه زنان در خاستگاه خود انگلیس، انگشت اتهام به سوی کشورهای دیگر به ویژه ایران گرفته بود و بارها خشونت علیه زنان در این کشورها را مورد بررسی قرار داده بود، با چشم پوشی از افزایش خشونت علیه زنان در غرب بویژه انگلیس در مقالات خود لیبرالیسم را منجی حقوق زنان در غرب معرفی می‌کرد، در حالی که مقایسه آمار مربوط به خشونت علیه زنان در غرب و کشور های اسلامی حکایت از اوضاع به مراتب سالم تر در کشور های اسلامی به خصوص خاورمیانه دارد. (بیشتر بخوانید ۱ و ۲ )

آمارهای منتشر شده در خصوص خشونت علیه زنان در انگلستان به حدی است که روزنامه انگلیسی «گاردین» آن را وحشتناک خوانده و نوشته است: «یک چهارم از زنان انگلیسی در طول عمر خود از خشونت خانگی رنج می‌برند و با وجود آنکه تمام موارد به پلیس گزارش داده نمی‌شوند، در هر ۳۰ ثانیه یک تماس مربوط به خشونت علیه زنان با پلیس انگلیس گرفته می‌شود و هر هفته دو زن براثر خشونت همسر فعلی و یا سابق خود، جان خود را از دست می‌دهند... در انگلیس از هر ۱۰ زن، هفت نفر در دوره زندگی شغلی دچار آزار جنسی می‌شوند»
Share/Save/Bookmark