برساخت رسانه ای همجنسگرایی
سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۸
کد مطلب: 37943
مرجع : رسانه ایران
مولف :
 
چرا مردم امریکا فکر می کنند تقریبا یک چهارم جمعیت کشورشان همجنسگرا است؟
رسانه ایران (rasanehiran.com):
دکتر میثم مهدیار (جامعه شناس) در یادداشت کوتاهی نوشت:

آمارهای رسمی نشان می دهند که حدود ۳.۹ درصد جمعیت ایالات متحده همجنسگرا هستند. این آمار میان افراد با تحصیلات بالاتر کمتر است. در یک مطالعه آماری از مردم امریکا پرسیده اند به نظر شما چند درصد مردم همجنسگرا هستند؟ به طور میانگین گفته اند ۲۳ درصد. در ادامه گفته اند چون ۲۳ درصد میانگین بالایی است باید به این جمعیت توجه جدی کرد برایشان قانون گذاشت.

حال سوالی که پیش می آید این است که چرا مردم امریکا فکر می کنند تقریبا یک چهارم جمعیت کشورشان همجنس گراست؟

در دو سال گذشته تقریباً فیلم سینمایی یا سریالی امریکایی نبوده که به طور مستقیم یا غیر مستقیم اشاره ای به همجنسگرایی نکند. سریال های بلند با جوک های همجنگسرایانه همراهی شده اند یا یک زوج همجنسگرا در فیلم بوده اند؛ در سریال های داستانی قسمت های مختلفی چنین مسئله ای رخ داده است. در فیلم های سینمایی هم کمابیش همین فرمول تکرار شده است.

اینکه برخی در مورد همجنسگرایی به عنوان یکی از حقوق طبیعی بشر بحث می کنند به جای خود که صد البته همنجسگرایی به هیچ وجه طبیعی و جزو حقوق انسانی نیست. اما فرض کنیم این مسئله را پذیرفتیم؛ حالا سوال اینجاست چرا باید این طور به صورت بمبارانی، با تبلیغات وسیع و پروپاگاندای رسانه ای پوشش داده شود؟ چرا باید این قدر پر رنگ همنجسگرایی در زندگی مردم نشان داده شود در حال که این طور نیست؟ آیا هیچ پزشک یا روانشناس مجربی می شناسیم که بگوید همجنسگرایی جزء نیازهای بشری بوده و مفید است؟ ممکن است متخصصینی باشند که بگویند که به صورت فردی این مسئله لازم است برای جمع خاصی که تحت شرایطی میل به جنس موافق دارند (که به نظر من حتما ناشی از یک تحقیق علمی چنین حرفی نمی
حتی کار به جایی رسیده که غرب سکولار برای تئوریزه کردن مذهبی همجنسگرایی هم هزینه کند و کارشناسان دروغینی در اسلام و مسیحیت بسازد و از آنها حمایت کند که بگویند حتی دین هم با این مسئله مخالفتی ندارد.
زنند) اما هیچ موردی نیست که بگوید این مسئله نه تنها لازم است بلکه برای جامعه مفید است و باید آن را تبلیغ و ترویج نمود.

نگاه جامعه غرب و کارشناسان پزشکی هم به همنجسگرایی به عنوان مسئله ای بوده که باید کنترل شود حتی اگر بیماری تلقی نگردد. البته از نظر اسلامی همنجسگرایی یک بیماری نبوده و عملی ارادی است. اما در مقام اجتماعی چه منفعتی برای صاحبان رسانه وجود دارد که این طور با سرعت و شدت و هزینه جامعه را به سمت آن سوق می دهند؟

حالا همین آمار را برای کشوری مسلمان نظیر ایران در نظر بگیرید. واقعا چند درصد از مردم همنجسگرا هستند؟ حتی با این وضع خراب ازدواج، عدم ارضای جنسی جوانان و آمار بالای طلاق و سختی شکل گیری روابط سالم جنسی باز آمار همنجسگرایی به شدت از جوامع غربی پایین تر است (البته بحثی بر سر میزان ندارم چون آمار دقیقی از ایران در دست نیست ولی بر مبنای روش های اماری معتبر و قیاس موارد مشابه حتما درصد آن از غرب پایین تر است).

آنچه از فضای رسانه ای تحت مدیریت غرب به وضوح مشخص است تبلیغ خیانت، روابط باز و بی بند و بار در بین جوامع اسلامی خصوصا ترکیه، امارات و ایران و افغانستان است. در طرف مقابل، تبلیغ شدید همنجسگرایی در جوامع غربی و هر دو این مسائل به طور قابل بحثی هیچ فایده منطقی ای برای رشد جوامع ندارند. چرا دولت های غربی به صورت هدفمند در حال نابودی جامعه خود هستند؟در چند سال اخیر در جای جای نقاط جهان رژه های شادی و کارناوال های تبلیغاتی این موجودات فاسد با حمایت های ویژه دولت ها دیده شده است. اما وسعت واقعی این مسئله اصلا در حدی نیست که دولتی بخواهد برای آن هزینه کند. چرا دولت ها به طور عمدی سعی در ترویج و گسترش آن دارند؟ حتی با هزینه بیشتر به دنبال زاد و ولد مجازی در رحم مصنوعی برای زوج های همنجسگرا هستند؛ برای مردان رحم اجاره ای و برای زنان تلقیح مصنوعی.

حتی کار به جایی رسیده که غرب سکولار برای تئوریزه کردن مذهبی همجنسگرایی هم هزینه کند و کارشناسان دروغینی در اسلام و مسیحیت بسازد و از آنها حمایت کند که بگویند حتی دین هم با این مسئله مخالفتی ندارد.

با همین روند به نظر می رسد بنیان اجتماعی غرب خیلی زودتر از آنچه به نظر می رسد از هم متلاشی شود. از این مسئله به عنوان یک رقابلت دینی حرف نمی زنم بلکه به عنوان یک مسئولیت اجتماعی حتی اگر به هر دلیلی مواردی نظیر همجنسگرایی و روابط نامشروع در جامعه ای رواج پیدا کرد نابودی و ریزش آن جامعه آغاز می شود. این مسائل هیچ فایده عقلایی برای بشر ندارند. به نظرم حتی برای یک انسان سکولار هم باید مهم باشد که برخی حدود در جامعه و اطراف او رعایت شوند.

پی نوشت:
لینک مرتبط با این یادداشت
http://www.gallup.com/poll/۱۸۳۳۸۳/americans-greatly-overestimate-percent-gay-lesbian.aspx
Share/Save/Bookmark