انتقال شهرزاد به اوکلاهاما
سه شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۳۵
کد مطلب: 2418
انتقال شهرزاد به اوکلاهاما
شهرزاد ميرقلي‎خان پس از مدتي بلاتكليفي و نگهداري در ترانزيت به زنداني در ايالت اوكلاهاما منتقل شد.
پدر شهرزاد ميرقلي‎خان گفت: شهرزاد پس از چندين روز بلاتكليفي در ترانزيت، بالاخره به زنداني در ايالت اوكلاهاماي آمريكا منتقل شد.

به گزارش رسانه ایران به نقل از خبرگزاري زنان (وفا) وي افزود: دولت آمريكا زماني كه حمايت مردمي و رسانه ‌ها را از شهرزاد ديدند، وي را از زندان قبلي كه در آن دخترم چندين بار تهديد به مرگ شده بود و به دليل آلودگي شديد دچار بيماري هاي تنفسي شده بود به ترانزيت برد و بعد زندان او را به ايالت اوكلاهاما منتقل كرد.

وي در ادامه گفت: اگر از ابتداي دستگيري دخترم تلاش براي آزادي او صورت گرفته بود شايد شهرزاد مي‌توانست سال نو را در كنار ما و دخترهايش سپري كند شايد دو دختر نوجوانش در روز تولدشان افسرده و ناراحت نمي‎بودند.

شهرزاد ميرقلي‌خان شهروند ايراني كه بي‌گناه از سال ۲۰۰۷ در آمريكا زنداني است، اعلام كرده كه در زندان آمريكا تحت شكنجه قرار گرفته است.

شهرزاد ميرقلي‎خان مي‌گويد كه: دولت آمريكا براي انجام كاري مربوط به امور دولتي از من دعوت كرد. آنان حتي براي من بليط گرفتند ولي در فرودگاه به من دستبند زدند و زنداني‌ام كردند و به هر شكل ممكن به شكنجه من پرداختند.

ميرقلي‌خان كه در زمان دستگيري تنها ۲۶ سال داشت و مادر دو كودك دوقلو است، از سه سال پيش تاكنون در زندان آمريكا به سر مي‌برد.
Share/Save/Bookmark