بودجه ایران وایر چند میلیون دلار در سال است؟
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب: 39258
بودجه ایران وایر چند میلیون دلار در سال است؟
«آیا آقای بهاری هرگز در سال هایی که مردم ایران به علت تحریم های اقتصادی آمریکا جان خود را از دست می دادند از خود نپرسیده است که چرا وزارت خارجه حکومتی که خصومت آشکار با ایران دارد در میانه رقابت منطقه ای و در میان دعوای هسته ای چرا باید سالیانه به او چند میلیون دلار کمک کند؟»

نامه ای که اخیرا از طرف ۳۰ نفر از ایرانیان به ترامپ در اوایل این هفته نوشته شده، همچنان واکنش ها و پیامدهای مختلفی با خود به همراه دارد.[اینجا بخوانید]

علی علیزاده، استاد دانشگاه فلسفه سیاسی در انگلیس، یکی از افرادی بود که در پیام های مختلفی را در واکنش به این نامه در توییتر منتشر کرد.[اینجا بخوانید]

به گزارش رسانه ایران، در خلال همین پیام ها، علیزاده همچنین رضا حقیقت نژاد، سردبیر سایت ایران وایر را به وابستگی به غرب متهم کرده بود.

با این حال در واکنش به این نظر علیزاده، مازیار بهاری مدیر مسئول سایت ایران وایر، در صفحه توییتر خود نوشت:« آقاى عليزاده، شما همه را به حمايت شدن از غرب متهم مى كنيد؟ تا آنجائى كه من ميدانم شما در انگلستان به عنوان پناهنده زندگى مى كنيد. و شش سال پيش از من خواستيد كه نامه درخواست پناهندگى شما را امضا كنم. ممكنه توضيح دهيد كه جيره خور غرب دقيقا يعنى چى؟ من قصد عمومى كردن پناهندگى عليزاده را نداشتم. اما وقتى يك نَفَر به همكاران من تهمت بيگانه پرستى ميزند، بايد حقيقت را درباره او گفت.»
همین واکنش بهاری باعث شد تا علی علیزاده با استقبال از شفافیت، در پاسخ به او بلند شود.

علیزاده در پاسخ به او نوشت:«شش سال پیش در دانشگاه میدلسکس مدرس مهمان بودم. در اعتراض به نئولیبرالی شدن آموزش، ساختمان دانشگاه را ۱۴ روز اشغال کردیم. به جرم هدایت مبارزات، ۳ ستاره انضباطی دریافت و در آستانه اخراج از بریتانیا قرار گرفتم. وکلای اتحادیه دانشجویی بریتانیا گزینه پناهندگی را پیشنهاد ولی در نهایت با فشار وکلا، دانشگاه مدارک تمدید ویزا را صادر و پناهندگی علی السویه شد.»

علیزاده همچنین در ادامه نوشت:« از موضعی اخلاقی من از مازیار بهاری هرگز سوال شخصی نخواهم کرد. حتی درباره صحت و سقم محتویات چاپ شده از خاطراتش از زندان هم نخواهم پرسید، ولی به عنوان شهروندی ایرانی و فارسی زبان که خود و جامعه ایران را در معرض نفوذ و تاثیر رسانه ایران وایر می داند و آن را رسانه ای به شدت به ضرر آینده ایران و به ویژه دموکراسی می دانم، سوالات زیر را می پرسم. سوالاتی که مشروع که در جوامع غربی هرروزه از هر نهادی پرسیده می شود و آن نها ها موظف به پاسخگویی هستند. بودجه ایران وایر در سال چند میلیون دلار است؟ این بودجه از چه طریقی تامین می شود؟ چند درصد آن از سوی وزارت خارجه آمریکا می آید؟ چند درصد آن از سوی پنتاگون؟»

علیزاده همچنین در بخش دوم مطلب خود با سوال درباره نهاد ناظر بر سایت ایران وایر از بهاری می پرسد:«آیا آقای بهاری هرگز در سال هایی که مردم ایران به علت تحریم های اقتصادی آمریکا جان خود را از دست می دادند از خود نپرسیده است که چرا وزارت خارجه حکومتی که خصومت آشکار با ایران دارد در میانه رقابت منطقه ای و در میان دعوای هسته ای چرا باید سالیانه به او چند میلیون دلار کمک کند؟»

علیزاده همچنین در آخر نامه خود، شروع این نوع گفتمان را نقطه مطلوبی برای مطالبه عمومی شفافیت از نهادهای رسانه ای و حقوق بشری منتقدان حکومت ایران معرفی می کند.

Share/Save/Bookmark