"ایران دشمن مشترک حزب دمکرات و اسرائیل است"
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۳
کد مطلب: 37160
"ایران دشمن مشترک حزب دمکرات و اسرائیل است"
مصطفی هجری دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران در مصاحبه با روزنامه اورشلیم پست اظهار داشت"ایران پول زیادی را صرف حمایت از حزب‌الله و حماس علیه اسرائیل می‌کند و به نظر من اسرائیل باید رژیم ایران را دشمن اصلی خود تلقی نموده و در جهت تضعیف آن تلاش نماید. حزب‌الله و حماس کمک‌های مالی فراوانی از ایران دریافت می‌کنند و آنان نیز با ایران در جهت دشمنی با اسرائیل همکاری دارند، به همین دلیل باید اسرائیل از احزاب اپوزیسیون ایران علیه رژیم ایران حمایت نماید".

به گزارش رسانه ایران، مصطفی هجری، دبیرکل گروهک ضدانقلاب دمکرات کردستان ایران در مصاحبه با روزنامه اورشلیم پست، ایران را دشمن مشترک اسراییل و حزبش نامید.


مصطفی هجری در این گفتگو اظهار داشت "سال ٢٠١٥ میلادی، وقتی که دیدیم رژیم ایران هیچ انگیزه‌ای برای حل مسأله‌ی کرد ندارد، تصمیم به اعزام نیروهای پیشمرگه به ایران گرفتیم".

هجری در مورد رابطه با اسراییل بیان داشت "ما دشمن مشترک داریم، اما اکثریت کشورها از اسرائیل حمایت می‌کنند".

هجری که در این مصاحبه، تلویحا از اسراییل درخواست کمک می کند، بیان داشت "ایران پول زیادی را صرف حمایت از حزب‌الله و حماس علیه اسرائیل می‌کند و به نظر من اسرائیل باید رژیم ایران را دشمن اصلی خود تلقی نموده و در جهت تضعیف آن تلاش نماید. حزب‌الله و حماس کمک‌های مالی فراوانی از ایران دریافت می‌کنند و آنان نیز با ایران در جهت دشمنی با اسرائیل همکاری دارند، به همین دلیل باید اسرائیل از احزاب اپوزیسیون ایران علیه رژیم ایران حمایت نماید".

دبیرکل این گروه که در هفته های گذشته با حضور نظامی در غرب کشور، موجب درگیری در مناطق سروآباد و اشنویه شده است اظهار داشت "ما به دنبال حکومتی دمکراتیک هستیم، ما می‌خواهیم تمامی ملیت‌ها از خودمختاری برخوردار باشند و هر ملتی نماینده‌ی خود را در حکومت مرکزی داشته باشد".

هجری از اینکه آمریکا طی سال‌های گذشته نفوذ مشروع و دوستان خود را در منطقە از دست دادە، نگران است، زیرا "با گذشت ٥ سال، آنان در جنگ داخلی سوریه شکست خوردە و بە تروریست‌های رژیم ایران اجازە دادەاند کە بە خاک این کشور وارد شدە و از رژیم دیکتاتور بشار اسد حمایت کنند".
Share/Save/Bookmark