۲
آخرین تحلیل BBC: احمدی نژاد علت بدعهدی آمریکا در برجام!
دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱
کد مطلب: 34029
آخرین تحلیل BBC: احمدی نژاد علت بدعهدی آمریکا در برجام!
نکته قابل تامل این بدعهدی زمانی است که حتی طرف غربی و آمریکایی به پایبندی ایران به برجام اذعان می کند و حتی به عدم وابسته بودن برنامه موشکی ایران به توافق برجام اعتراف می کند اما همچنان با بهانه های مختلف به برجام عمل نمی کند و مدعی است که برنامه موشکی ایران با روح برجام در تناقض است حال آنکه کشورهای همسایه ایران مانند عربستان، قطر، امارات و اسراییل بیشترین خرید تسلیحات دنیا را به خود اختصاص داده اند و در مقابل از ایران می خواهند تا برنامه موشکی خود را به عقب برگرداند.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):
سابقه بدعهدی طرف آمریکایی در اجرای برجام و بهانه هایی مانند " تناقض برنامه موشکی ایران با روح برجام " که اخیرا اوباما در جمع خبرنگاران از آن یاد کرده، را می توان در سخنرانی های آیت الله خامنه ای پیدا کرد. ایشان در دو سال پیش اظهار کرده بودند که " من بارها در همین جلسه و جلسات گوناگون دیگر عرض کرده‌ام که [موضوع] هسته‌ای بهانه است؛ مسئله‌ی هسته‌ای هم نباشد، یک بهانه‌ی دیگری می‌آورند: مسئله‌ی حقوق بشر هست، مسئله‌ی حقوق زنان هست، مسائل گوناگون فراوان را میسازند؛ جعل کردن و بهانه‌گیری که خیلی مایه‌ای نمیخواهد، دستگاه تبلیغاتی و امپراتوری تبلیغاتی هم که در اختیار آنها است. (۱۶/۴/۹۳)

در همین مورد نیز تلویزیون بی بی سی فارسی که پیش از این در هیچ یک از اخبار خود، بدعهدی طرف آمریکایی در برجام را گزارش نکرده و در تحلیلی یک سویه، دلیل بدعهدی آمریکا را ایران و شخص احمدی نژاد معرفی کرد.

به گزارش رسانه ایران، فرناز قاضی زاده، مجری بخش خبری ۶۰ دقیقه این تلویزیون با تحریک آمیز خواندن جمله عبری " اسراییل باید از صحنه روزگار محو شود " بر روی موشک هایی که اخیرا مورد آزمایش ایران قرار گرفته بودند، افرادی را که شعارهای علیه اسراییل را بر روی آن موشک نوشته بودند ( سپاه ) را از نزدیکان احمدی نژاد معرفی کرده و نویسندگان این جمله را دلیل بدعهدی آمریکا معرفی کرد.
در ادامه نیز، علیرضا نامور حقیقی، کارشناس بی بی سی فارسی اظهار کرد " جناح هایی که نزدیک به احمدی نژاد هستند مایل اند که دولت از لحاظ اقتصادی نتواند از نتایج برجام استفاده بکند و آن موقع است که آنها به مردم خواهند گفت که این هم از برجام و آن قهرمانی که می تواند شما را نجات دهد آقای احمدی نژاد است. و این شعار در زمانی که کشور در رکود اقتصادی مواجه است خریدار دارد. "

فیلم

نکته جالب آنجایی است که شبکه ای که سعی داشت تا در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد، رئیس جمهور و سپاه را به عنوان یک دو قطبیِ رو در روی هم نمایش دهد، حال سپاه و احمدی نژاد را در یک طیف قرار داده و آن دو را رو به روی حسن روحانی معرفی می کند.
در همین رابطه سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم ترحیم مادر سردار حسین اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به دوقطبی سازی دشمن بین سپاه و دولت اظهار داشت: سپاه بنا ندارد در دایره عملیات روانی دشمن قرار گیرد، چرا که دشمن مشغول ایجاد دوقطبی‌سازی‌هایی نظیر دولت ــ سپاه است.
وی در ادامه این مسئله را مربوط به دولت جدید ندانست و گفت: اگر نگاهی به دولت قبل بیندازید، خواهید دید که دشمن در دولت دهم نیز تلاش کرد که سپاه را در مقابل دولت قرار دهد.
نکته قابل تامل این بدعهدی زمانی است که حتی طرف غربی و آمریکایی به پایبندی ایران به برجام اذعان می کند و حتی به عدم وابسته بودن برنامه موشکی ایران به توافق برجام اعتراف می کند اما همچنان با بهانه های مختلف به برجام عمل نمی کند و مدعی است که برنامه موشکی ایران با روح برجام در تناقض است حال آنکه کشورهای همسایه ایران مانند عربستان، قطر، امارات و اسراییل بیشترین خرید موشک دنیا که برد برخی از آنها به بیش از 2800 کیلومتر است را به خود اختصاص داده اند و در مقابل از ایران می خواهند تا برنامه موشکی دفاعی خود را به عقب برگرداند.
Share/Save/Bookmark
احمد
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۱۰:۱۱:۵۰
برایتان متاسفم که با این تصویر کذایی چهره ای منفی از احمدی نژاد نشان دادید..قرار زدن خودی ها نبود.ولی ظاهرا احمدی نژاد برای شما خودی نیست (8365)
 
محمد
۱۳۹۵-۰۱-۱۸ ۲۱:۵۱:۲۲
به نظر من هم عکس بدی از احمدی نژاد بود. به سردبیر پیشنهاد می کنم فورا عکس را عوض کند (8367)