VOA اولین رقیب ایران اینترنشنال: سعودی ها با تطمیع مالی، کارمندان صدای آمریکا را شکار می کنند
يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 41283
صدای آمریکا، اولین رقیب ایران اینترنشنال در بین رسانه های فارسی زبان باشد که توانسته با تطمیع مالی و حقوق های پیشنهادی بالا، هم تجربه خبرنگاران و کارمندان رسانه هایی چون صدای آمریکا، منوتو و BBC فارسی را در اختیار بگیرد و هم در بین مخاطبانی که این رسانه جدید التاسیس را به عنوان یک رسانه بدنام سعودی می شناسند، مشروعیت بخرد.

به گزارش رسانه ایران به نقل از پایگاه خبری امروزنما، مسعود سفیری و کوروش صحتی، کارمندان مستعفی و اخراجی صدای آمریکا، قرار است که به کادر تلویزیون تازه تاسیس ایران اینترنشنال در لندن بپیوندند.

درباره کناره گیری سفیری و اخراج صحتی بیشتر بخوانید:
+ کناره گیری یک مجری دیگر از صدای آمریکا، بحران کارمند در VOA
+ صدای آمریکا همچنان قربانی می گیرد

پیش از این دو نیز، محمد منظرپور، سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا که در بهار امسال از این رسانه اخراج شده بود، سریعا توسط تلویزیون ایران اینترنشنال جذب و جزو یکی از کادرهای اصلی سردبیری این رسانه شد.

به نظر می رسد صدای آمریکا، اولین رقیب ایران اینترنشنال در بین رسانه های فارسی زبان باشد که توانسته با تطمیع مالی و حقوق های پیشنهادی بالا، هم تجربه خبرنگاران و کارمندان رسانه هایی چون صدای آمریکا، منوتو و BBC فارسی را در اختیار بگیرد و هم برای مخاطبانی که این رسانه جدید التاسیس را به عنوان یک رسانه بدنام سعودی می شناسند، مشروعیت بخرد.

همچنین لازم به ذکر است که فرزانه روستایی، تحلیلگر و عضو شورای سردبیری سایت زیتون نیز، پیش از این در واکنش به خبر استعفای مسعود سفیری از صدای آمریکا، پیشاپیش به سفیری درباره نحوه پرداخت حقوق و «بد حسابی» ایران اینترنشنال هشدار می دهد.


جالب اینکه مسعود سفیری در حالی به دلیل پیشنهاد حقوقی بالا از صدای آمریکا به ایران اینترنشنال کوچ کرد که ماه هاست آگهی استخدام مجری در صفحه اول این سایت VOA، خودنمایی می کند.


با این حال، اگرچه ایران اینترنشنال سعی دارد با معرفی خود به عنوان CNN فارسی، یک رسانه بی طرفی برای مخاطبان به نمایش بگذارد، اما آیا ملغمه ای از خبرنگاران اخراجی یا مستعفی از رسانه هایی مانند صدای آمریکا، منوتو، BBC فارسی و ... می تواند نوید بخش رسانه ای بی طرف و منصف باشد؟!

پیش از این علیرضا نوری زاده، مدیر تلویزیون ایران فردا و از مشاوران رسانه ای تلویزیون ایران اینترنشنال، در برنامه ای تاکید داشت که ایران اینترنشنال توسط سعودی ها حمایت مالی می شود.

بیشتر بخوانید:
+ نوری زاده از حامیان مالی ایران اینترنشنال پرده برداشت: سعودی ها
+ چند روز تا انتخابات، تاسیس تلویزیون فارسی زبان دیگر
Share/Save/Bookmark