تجاوز جنسی به زنان زندانی در بحرین
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۴۶
کد مطلب: 4563
تجاوز جنسی به زنان زندانی در بحرین
یکی از زنان بحرینی که به تازگی از زندان های این رژیم آزاد شده است از تجاوز به زنان زندانی در این کشور خبر داد.
یکی از ۲۰ پزشک و پرستاری که توسط مأموران آل خلیفه حبس شده‌اند در مصاحبه با یک روزنامه انگلیسی تصریح کرد که بازجوها با بدترین شکنجه‌ها و تهدید به آزار جنسی آنها را مجبور میکردند که اعتراف کنند علیه آل خلیفه توطئه کردند.

به گزارش رسانه ایران و به نقل از وفا؛ دکتر " الصفار" بعنوان یکی از ۲۰ پزشک و پرستار بحرینی که هرکدام توسط رژیم آل خلیفه به دلیل درمان انقلابیون و مخالفان رژیم بحرین به ۱۵ سال حبس محکوم شدند توسط بازجویان و مأموران آل خلیفه تحت شکنجه‌های وحشتناکی قرار گرفتند تا به "توطئه پزشکان" برای سرنگونی حکومت بحرین اعتراف کنند و او در مصاحبه با روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت" پرده از شکنجه‌های خود و همکارانش برداشت.

دکتر صفار، ۴۹ ساله، رئیس جامعه پرستاران بحرین در یک مصاحبه تلفنی با روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت" در خصوص روزی که توسط مأموران آل خلیفه به زندان افتاد، گفت: این یک کابوس بود. آنها به من شوک الکتریکی وصل کردند و مرا با کابلی کتک زدند و به من اجازه ندادند برای ۳ الی ۴ روز بخوابم.

وی ادامه داد که در تمام طول هفته‌ای که از او بازجویی می شد تنها یک بطری آب برای نوشیدن به او داده می‌شد و صدور مجوز برای استفاده از دستشویی و توالت تنها به مزاج مأمور پلیسی بستگی داشت که از او سوء استفاده می‌کرد.

صفار اینگونه از قساوت قلب مأموران پلیس گفت: او از اینکه می دید دختر بچه های دانش آموز توسط بازجوها به تجاوز جنسی تهدید می شدند، شوکه شده بود و هنوز هم نگران هستم که برخی از آنها احتمالاً از نظر جنسی مورد سوء استفاده قرار گرفته بودند اما آنقدر ترسانده شده بودند که نمی‌توانستند اعتراف کنند که مورد آزار جنسی قرار گرفتند. تمامی بدن آنها کبود شده بود.

بر اساس این گزارش، صفار معتقد است که در طول دوره ۵ ماهه حبس خود، بیش از ۲۵۰ زندانی را ملاقات کرده که برخی از آنها بین ۱۳ تا ۱۶ سال بودند که با زخم‌های درمان نشده خود در سلول‌های زندان به سر می‌بردند.

او در ادامه سخنان خود گفت که یک شب در حالی که در سلول خود خواب بود روی زمین کشانده شد و به سلولی منتقل شد که پر از مردانی بودند که سیگار می‌کشیدند.

صفار در این باره گفت: من صدای اذان را می‌شنیدم پس بنابراین احتمالا ساعت ۳:۳۰ صبح بود. آنها به من گفتند که اگر اعتراف نکنم این مردان به من تجاوز خواهند کرد.

او تأکید کرد: همه ما پزشکان و پرستاران کاملا بیگناه هستیم. تمام آنچه که ما انجام دادیم، درمان بیمارانمان بود.

دکتر صفار، تحصیل کرده در آمریکا با لیست بلندی از مدارک و درجات پزشکی هم‌اکنون احتمال می‌دهد مجددا قبل از آنکه دادگاه تجدید نظر وی در ۲۳ اکتبر (اول آبانماه) آغاز شود، توسط خاندان آل خلیفه بحرین دستگیر شود و پس از گذراندن ۱۵۶ روز در زندان، چندان امیدی به دادگاه تجدید نظر خود ندارد و گفت: با‌ علم به آنچه که در بحرین رخ داده است، مقامات این دادگاه هیچ کاری نمی‌توانند بکنند.

بر اساس این گزارش، این پزشک بحرینی در ۴ آوریل سال جاری میلادی پس از آنکه به پاسگاه پلیس احضار شد، به زندان منتقل شد و فوراً دستان و چشمان وی را بستند.

صفار در خصوص دوران حبس خود گفت: مرا کتک زدند و شوک الکتریکی وصل کردند و برگه‌ای روی پشت من قرار داده شد که روی آن نوشته بود، همه می‌توانند هرکاری می‌خواهند با من بکنند. یک هفته با من همین کار را کردند. مجبورم کردند که فریاد همکارانم که شکنجه می‌شدند را بشنوم.

روزنامه ایندیپندنت با اشاره به اظهارات دکتر صفار در پایان گزارش خود اینگونه نوشت که سرنوشتی که در زندان برای صفار پیش آمد مشابه سرنوشت هزاران زندانی دیگر در زندانهای بحرین است و آنها با شکنجه‌های سخت از جمله محرومیت از خواب، حبس در سلول‌هایی با هوای بسیار سرد است.

صفار در حالی که اعلام کرد توسط یک مأمور زن از خاندان آل خلیفه مستقیما شکنجه شده، تصریح کرد: پروسه بازجویی به این شکل است که به مدت ۷ روز تحت بدترین شکنجه‌ها از جمله محرومیت از خواب و حبس در سلولهایی با دمای هوای بسیار پایین بوده است را تحمل می‌کردند و بازجویان او و دیگر پزشکان را مجبور می‌کردند تا اعتراف کنند که کیسه‌های خون از بانک خون بیمارستان به معترضین می‌دادند تا به روی خود بریزند و وانمود کنند که توسط مأموران پلیس مجروح شدند.

این پزشک بحرینی در پایان تصریح کرد که اینگونه اتهامات و دیگر اتهامات همگی مسخره است.
Share/Save/Bookmark